Bedava İnternet Ara

Türk Telekom Wifi Şifresi Değiştirme

Türk Telekom Wifi Şifresi Değiştirme

Türk Telekom wifi şifresi nasıl değiştirilir bilmeyen kullanıcılara adım adım detaylı olarak göstereceğiniz. Türk Telekom modem şifresi değiştirme işlemi genellikle sık sık yapılmalıdır. Çünkü dijital ortamda yayılan şifreler ile birlikte sizin de modem şifreniz ele geçirilmiş olabilir. Bu nedenden dolayı sizlerde Türk Telekom modem wifi şifrenizi değiştirerek güvenli bir şifreye geçiş yapabilirsiniz.

Wifi şifreleri genellikle basit bir şekilde konmaktadır. Ancak sizler o basit şifreyi değiştirerek zorlaştırmanız durumunda daha etkin ve güvenli bir wifi ağına sahip olabilirsiniz. Türk Telekom wifi şifresi değiştirme nasıl yapılır gelin hep birlikte adım adım ilerleyerek öğrenelim.

Türk Telekom Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Türk Telekom wifi şifresi değiştirme işlemi oldukça basittir. Bunun için yapmanız gereken işlemler sırasıyla aşağıdaki gibidir. Öncelikle bu işlem için modem markanıza bakmalısınız. Genellikle Türk Telekom operatörünün vermiş olduğu modem markaları: Airties – ZyXEL ve TP-Link modelledir. Bu model veya farklı bir modeme sahip iseniz aşağıdaki adımları takip ederek wifi şifrenizi değiştirebilirsiniz.

türk telekom modem wifi şifresi

  • İlk olarak modem ara yüzüne girebilmek için wifi veya kablolu bir şekilde cihazımızı ağa bağlıyoruz.
  • Ağa bağlı cihaz üzerinden tarayıcımızı açarak 192.168.1.1 adresine giriş yapıyoruz.
  • Bu adres üzerinden giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacımız vardır. Aşağıdaki şifreleri tek tek deneyebilirsiniz.
Kullanıcı Adı Şifre
admin ttnet
admin ttnet
admin ttnet
admin turktelekom
admin turktelekom
admin turktelekom
  • Doğru kullanıcı adını ve şifreyi bulduktan sonra arayüze giriş işlemini gerçekleştiriyoruz.
  • Arayüze giriş sonrasında ise aşağıda veya yan tarafta bulunan menü üzerinden Ağ Ayarları kısmına tıklıyoruz.
  • Açılan pencere üzerinden Kablosuz Ağ Ayarları kısmına giriş yapıyoruz.
  • Bu alanda karşımıza çıkacak olan wifi adı ve wifi şifresi bölümünü göreceksiniz.
  • Buradan isterseniz wifi adınızı da değiştirebilirsiniz.
  • Ancak bizim yapacağımız işlem şifre olduğunu için oradan şifre kısmına 8 karakter ile 63 karakter arasında bir şifre oluşturarak giriyoruz.

Not: Burada oluşturacağınız şifre önemlidir. Ne kadar çok farklı karakter ve küçük / büyük karakter kullanırsanız sizin için daha iyi olacaktır. Unutmayın ki az karakterli veya sadece rakamdan oluşturulan şifreler çabuk kırılmaktadır.

Türk Telekom Bedava İnternet Nasıl Kazanılır?

Türk Telekom wifi şifresini değiştirmeyi öğrenen kullanıcılar için mobil internet paketi kazanmayı gösteriyoruz. Türk Telekom Bedava İnternet 2023 Paketleri yazımızı inceleyerek sizlerde telefonunuzdan ücretsiz internete giriş yapabilirsiniz. Türk Telekom kampanyalarına güncel olarak ulaşmak için Türk Telekom kategorimizi takip etmeyi unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.